Про Карпати

Відпочинок в Карпатах — це не просто відпочинок… Карпати — це найчистіше в Україні повітря, це неповторна краса гір та полонин і чудова нагода побути разом зі своєю сім’єю, дітьми й друзями на лоні первинної природи.

Карпати дають Вам змогу відпочити незалежно від пори року. Влітку — це зелений туризм, кінні прогулянки верхом, мангал, шашлики, збирання грибів та ягід… Взимку — це катання на лижах і санях, зустріч Нового Року…

Карпати

Про Карпати у світі

Карпати — гірська система в Європі в межах Чехії, Словаччини, Польщі, Угорщини, України і Румунії. Карпати утворюють дугу з заходу на південь, їх протяжність 1500 км, ширина 420-100 км. Пересічна висота близько 1000 м над рівнем моря.

За площею — це найбільша гірська система у Європі. Вони поділяються на Західні Карпати (Чехія, Словаччинa, Польща, Угорщина), Східні (сх. Словаччини, пд-сх. Польщі, Українa, пн. Румунії) та Південні (пд. Румунії).

Найбільша висота 2655 м, г. Герлаховські-штіт, Словаччина. Рослинність Карпат переважно лісова. Схили вкриті дубово-буковими лісами, вище хвойними. На вершинах субальпійські й альпійські луки, які в Україні називаються полонинами.

Наступна умовна схема Карпат дасть Вам наглядне уявлення про місце знаходження Карпатських гір у світі. На схемі Ви зможете побачити як Карпати пролягають територією країн Європи, включно з територією України.

karpaty-scheme

Умовна схема Карпат. На схемі:

• 1 — територія Західних Карпат.
• 2 — територія Східних Карпат.
• 3 — територія Південних Карпат.

• 2655 — найвища точка Карпат, г. Герлаховські-штіт.
• 2061 — найвища точка Українських Карпат, г. Говерла.

Південні Карпати також займають частину Сербії.

Про Карпати в Україні

Українські Карпати, які формують центральну частину Карпат, розташовані на заході України. Вони проходять в межах Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей. Їх протяжність 270 км, ширина 110-100 км.

Українські Карпати складаються з ряду паралельних хребтів, які можна приблизно уявити у вигляді 3-х смуг. Найбільша висота 2061 м, г. Говерла, на заході Закарпатської області та на стику з Івано-Франківською областю.

В Івано-Франківській області одним з населених пунктів, де можна відпочити в Карпатах, є смт. Верховина. Смт Верховина розташована 125 км на південь від м. Івано-Франківська та 32 км від залізничної станції Ворохта.

karpaty-ukraine

Схема Українських Карпат. На схемі:

 Червоним — найвищі ділянки Українських Карпат.
А — Львівська область.
Б — Івано-Франківська область.
В — Чернівецька область.
Г — Закарпатська область.

1 — Українські Бескиди.
2 — Горгани.
3 — Покутсько-Буковинські гори.
4 — Вододільний хребет.
5 — Полонинські гори.
6 — Свидовецький хребет.
7 — Чорногорський хребет.
8 — Вигорлат-Гутинський хребет.

На даній схемі Ви можете бачити розташування Карпатських гір в межах України. Схема Українських Карпат не є топографічною картою — вона передає лише загальну картину.

 Приватний сектор — Cадиба «Полонина»

Географічні та кліматичні умови дозволяють відпочивати в Карпатах протягом усього року. Відпочинок в Українських Карпатах є комфортним і доступним за ціною. Він організований як на державному, так і на приватному рівні.

Cадиба «Полонина» є однією з представниць приватного сектора, який може організувати Ваш відпочинок в Карпатах. Cадиба розташована в декількох кілометрах від центру смт. Верховина. Забезпечує проживання та інші послуги:

IMG_3179
Смачні гуцульські страви з екологічно чистих продуктів. Зелений туризм, кінні прогулянки верхи. Російська Баня, побутові зручності, мангал тощо. Більш детальну інформацію Ви можете отримати на наступній сторінці «Про садибу».